بنام خدا:شرکت گل پایون به شما بازدید کننده محترم خیر مقدم میگوید/افتخار میکنیم همه مشاهدات شما کاربر عزیز حاصل کار و تلاش همکاران ما درمجموعه این شرکت میباشد
فارسی العربی English
photo #1
photo #2
گوگل پلنت ایران - بزرگترین سایت گیاه شناسی کاربردی ایران
دیزاین و طراحی محیط و منظر

 

چنار با بن بالا  تولید شرکت گل پایون

 

 

 

نهالستان چنار شرکت گل پایون زمستان 1395خزانه کامسی پاریس زعفرانی ، تویا آمریکایی و سدروس

 


خزانه چنار

        


تولید شمشاد ترون برگ پرتقالی


تولید سرو شیراز


دانستنیهای گل و گیاه،زیباسازی - گل پایون

بیماریهای درخت انگور افات و بیماری های درخت انگور الف)بیماری قارچی مو سفیدک حقیقی و یا سطحی مو:یکی از خطرناکترین بیماری های قارچی انگور در دنیا بشمار امده و هر ساله در بیشتر موستانها ایران نیز خسارت فراوانی ببار می اورد.این بیماری در مناطق مختلف ایران به نامهای گ.ناگون مانند اق،گردزدگی،بادزدگی شفته و چروسیاپور نامیده میشود.مبدا ان امریکا بوده و به دیگر کشورها منتقل شده است. ... ( ادامه)

 

افت درخت انجیر آفت مینوز درخت انجیر این آفت که معمولا از اواسط خرداد بسته به مناطق آب و هوایی ظاهر میشود ابتدا بصورت لکه های نارنجی رو برگ مشاهده شده و کمکم مانند تار عنکبوت پوشیده شده و قسمت زیر تار و حاشیهآن خشک میشود بعد از خشکیدگی برگ نقطه ها و لکه های سیاه رنگی بصورت پودری دیده میشود که تمام برگها را فراگرفته و خشک میشود میوه های نیز شکاف خورده و قسمت میانبر ان الوده میگردد ... ( ادامه)

تکثیر به روش کشت بافت تکثیرگیاهان از طریق کشت بافت كشت سلول و بافت گياهي كه با عنوانهاي كشت اين ويترو و يا كشت استريل نيز مطرح مي شود، ابزاري مهم در مطالعات پايه و كاربردهاي تجاري است. در حال حاضر به عملياتي نظير كشت سلولها، بافت ها و اندام هاي استريل و اجزاي آنها تحت شرايط مطلوب فيزيكي و شيميايي در آزمايشگاه، "كشت بافت گياهي" اطلاق مي شود. ... ( ادامه)

 

تکثیر ار طریق پایه رویشی امروزه سياست باغباني در كشورهاي پيشرفته حركت بسوي احداث باغات متراكم در تمام درختان ميوه مي باشد. درخت سيب نيز با توجه به اصلاح پايه هاي پاكوتاه جزء اولين درختان ميوه اي بوده كه بصورت متراكم كشت گرديده و هم اكنون نيز در مقياس وسيع باغات پاكوتاه در مناطق مختاف سيب كاري وجود دارد. باغات متراكم با توجه به كاهش اندازه درختان ميوه نسبت به باغات استاندارد عملكرد بالا و هزينه داشت كمتري دارند زيرا تمام عمليات داشت و برداشت به آساني و بطور مؤثر د ... ( ادامه)

محبوبه شب (1396/03/09)

محبوبه شب گل محبوبه شب گیاهی از جنس Cestrum در خانواده Solanaceae میباشد که به طور معمول با عنوان green cestrum، در دنیا شناخته میشود و در فارسی با عنوان یاس شب نیز نامیده میشود. این گیاه بومی آمریكای جنوبی و مركزی به خصوص شیلی و جزایر آنتیل است. ... ( ادامه)

 
خبرنامه گل و گیاه،زیباسازی - گل پایون
آکو پلنت (1395/10/10)

آکو پلنت آکو پلنت یا aqua plant همان آکواریوم مدرن گیاهی آب شیرین است با توجه به نیاز انسانها به تنوع وتفریع و همچنین مشکلات... ... ( ادامه)

 
آکو پلنت (1395/10/10)

آکو پلنت بزرگترین مرکز تولیدات و فروش تجهیزات آکواپلنت توسط شرکت گل پایون (بزودی) ... ( ادامه)

فلــور گیاهان زینتی گل و گیاه،زیباسازی - گل پایون